Projekt "ADOPTUJ SI KRAVIČKU"

Naša trieda predškolákov sa v tomto školskom roku po prvýkrát zapojila do projektu "Adoptuj si kravičku" pod vedením pani učiteľky Zuzany Lokšovej. Na diaľku sme si v mesiaci október adoptovali kravičku z neďalekej farmy Lieskovec, ktorá je jednou zo 73 zúčastnených fariem v projekte. Deti jej spoločne vymysleli meno. Volá sa Fialka. Každý deň sa musíme o ňu postarať, nachovať ju, napojiť a samozrejme nezabúdame aj na hygienu a zábavu.

Pýtate sa ako sa to dá na diaľku? V dobe digitálnych technológii je možné všetko. Staráme sa totiž o ňu virtuálne. Denne zbierame EAN kódy slovenských mliečnych výrobkov, ktoré zamieňame za dukátiky. Tými platíme všetko, čo naša kravička potrebuje. "Adoptuj si kravičku" je unikátny projekt realizovaný z prostriedkov Mliečneho fondu, do ktorého prispievajú slovenskí prvovýrobcovia a spracovatelia mlieka už od roku 2008.

V hre si deti virtuálne adoptujú reálnu kravičku a zábavnou formou sa učia o dôležitosti konzumácie slovenského mlieka a mliečnych výrobkov, o živote kravičiek aj o práci poľnohospodárov - farmárov. Cieľom projektu je vypestovať u detí pozitívny vzťah ku zvieratám, vypestovať správne stravovacie návyky a ukázať nielen deťom, ale aj rodičom, že základom pre mliečne výrobky je mlieko od živých kravičiek, o ktoré sa treba poriadne starať. Okrem starostlivosti o našu Fialku, plníme každý mesiac nejaké zaujímavé úlohy a hráme o skvelé ceny.